img
AYSO Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

AYSO 2018-2022 Dönemi Eylül ayı, 18 Sayılı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Gökhan MARAŞ’ın Başkanlığında, Meclis üyeleri, Komite üyeleri , konuklar ve  Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU’nun katılımı ile Örsdemir BALKAN toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclis Başkanı Gökhan MARAŞ’In açılış konuşmasıyla başlayan mecliste sektörel konuların yanı sıra, kent ve ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulunuldu. Maraş, ”  Aydın Büyükşehir Belediye  Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’ na toplantımıza teşrifi ve ASTİM OSB için yaptığı önemli katkılardan dolayı bir kez daha hem ASTİM Yönetimi hem de Sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum. Meclisimizi bu konuda kısaca bilgilendirmek isterim. Aydın Büyükşehir Belediyesi, ASTİM OSB’ deki OSB kurulmadan önce toprağı boşaltılmış  OSB nin altyapı ve üstyapı yapma imkanlarını kısıtlayan arazilerin inşaat toprağı ile bila bedel doldurulmasını sağlamıştır. Büyükşehir Belediyemiz günümüze kadar OSB mülkiyetindeki bu alanlara yaklaşık 300 bin m³ dolgu yapmıştır. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesinin ASTİM havaalanı Bulvarının asfaltlanması,  ASTİM Kavşağı ve altgeçidi ile çevre Bulvarının hizmete girmesi, ASTİM’ in  doğalgaz ana dağıtım şebekesine kavuşmasındaki katkıları sanayicilerimiz ve ASTİM OSB için çok önemli hizmetlerdir. Bölgemize prestij kazandırmıştır.” dedi.

Oda çalışmaları hakkında bilgi veren AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus ŞAHİN, Eylül Ayı itibariyle Oda mizanı, gelir – gider durumu, dönem içi oda faaliyetleri ve Organize Sanayi Bölgelerindeki son durum hakkında bilgiler verdi. Şahin ,”AYSO olarak, Aydın ekonomisini geliştirmek üzere  yapılan tüm çalışmaları destekleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Özlem Çerçioğlu’ na teşekkür ederim. Yapılan hizmetlere bir kaç örnek vermek isterim.  ASTİM ve Aydın OSB’ deki sanayicilerimizin doğal gaza kavuşması ile sanayicimiz temiz enerji ile buluşmuştur. Ayrıca  yakın zamanda, Ortaklar OSB’ de  üye ziyaretine gittiğimde, Ortaklar- Ortaklar OSB- Çevre Yolu bağlantı yolunun  Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından  yenilenmesi ve asfaltlanması ile  bölgede halen kazı çalışmaları  devam eden Magnesia Antik Kentine, Ortaklar OSB’ ye ve Ortaklar mahallesine   çok modern bir görünüm ve prestij kazandırdığını gördüm. “ dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,” AYSO Meclis toplantısında, sanayicilerimizin arasında olmak her zaman beni heyecanlandırmıştır. Sanayicilerimize, yatırım yapmaya devam ettikleri, istihdam yarattıkları ve ihracat yaparak ilimizi tüm dünyaya tanıttıkları için ben teşekkür ederim. Kısacası; Aydın’da hem kent kültürünün, hem de Sanayi kültürünün gelişmesi için her türlü alt yapı çalışmalarına desteğimiz devam edecektir. Ekonomimizin gelişmesi için üreten kesimin, sanayicinin yanında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Sadece seçim zamanlarında değil her zaman ziyaret ederek karşılıklı istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

Diğer gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda AYSO Meclisi tarafından oy birliği ile Meclis Üyesi, Ercan ÇERÇİOĞLU’na “AYSO Kurucu ve Onursal Başkanlığı” ünvanı verildi.

Konuk sunumlarında; Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Başkanı Feyyaz ÜNAL Kurumsal Yönetim Nedir? Neden Önemlidir? ile Meclis Üyesi Ercan ÇERÇİOĞLU Türkiye’nin DNA’sı konularında Meclis üyelerini bilgilendirmiştir.

Sunumların ardından söz alan KOSGEB Aydın Müdürü Sadullah DÜLGER, Küçük ve orta ölçekli işletmeler için, proje bazlı destek programının süresinin en az 6 ay en fazla 24 ay olarak belirlendiğini, toplam destek miktarının 300.000 TL olduğunu, personel gideri hariç olmak üzere %70 geri ödemesiz, %30 geri ödemeli olarak uygulanacağını belirtti.

Sunum sonrasında Meclis Başkanı Gökhan Maraş ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus ŞAHİN, sunumları gerçekleştiren AYSO Kurucu ve Onursal Başkanı Ercan ÇERÇİOĞLU’na ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Başkanı Feyyaz ÜNAL'a plaket takdim ederek teşekkür ettiler.