img
AYSO Yönetimi KOSGEB Müdürü Sadullah DÜLGER’ i ziyaret etti.

Aydın Sanayi Odası Yönetimi, KOSGEB Müdürü Sadullah Dülger’ e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete; AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, AYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Merve Alpargun Altıntaş, Sinan Yılmaz, AYSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Küçük, Ufuk Dursun katıldı.

Aydın Sanayi yapısı hakkında bilgi veren, AYSO Başkanı Şahin, “AYSO olarak Üyelerimizin yatırım, teşvik, üretim, ihracat ve istihdam konularında yaşadıkları sorunların çözümlenmesi veya işletmelerinde bu konularda gerekli iyileştirmelerin yapılabilmesi için faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Ülke ekonomisinin gelişmesi için de mutlak suretle nitelikli ve teknolojik üretimin ve ihracatın artması gerektiğini düşünüyoruz. Aydın’ın ekonomik potansiyelini, yerli ve yabancı yatırımcılarla buluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Bunun önünü açmak üzere, daha elverişli yatırım alanlarının kurulması konusunda çalışmalar yapıyoruz. “Şahin, KOSGEB Müdürü Sadullah Dülger’ e hayırlı olsun dileklerini sunarak başarılar diledi.

AYSO heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Dülger, İstanbul’ da görev yaptığı dönem içerisinde KOSGEB desteklerini, sonuca odaklı, hızlı ve pratik şekilde gerçekleştirdiklerini, Aydınlı olarak bu tecrübelerini burada aynı şekilde hizmet olarak sunmak istediklerini belirtti. Dülger, “ KOSGEB’in destek bütçesi 2 milyar TL’ ye ulaşmıştır. Aydın’ ın aldığı toplam 11 milyon TL destek yeterli değil ve bunu arttırmalıyız. Bunun için özellikle imalat sektörünü sahada ziyaret ederek onların, patent, teknolojik ürün yatırımı, tasarım AR- GE ve istihdam konularındaki projelerine destek vermeye hazırız. Destekler kapsamında talep edilen evrak yoğunluğunu yarıya indirdik. Başvuruların hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlıyoruz. Sanayicilerimizi ziyaret ederek onların yaptıkları işleri projelendirmelerine katkı veriyoruz. Yeter ki bizi arasınlar gelelim onları ziyaret edip, katkı verelim. Mevcut durumda e-devlet şifresi ile bile firmalarımız projeleri ile başvurarak destek talebinde bulunabiliyorlar. Aydın’da bünyesinde yine KOSGEB desteği ile proje personeli çalıştıran firmalar, bu konularda milyonluk destekler alıyorlar. Bu kolaylıkları kullanarak Aydın’ın aldığı destek miktarını arttırmalıyız.” dedi.

AYSO Başkanı Şahin” KOSGEB çalışmalarını önceki dönemlerde üyelerimize anlattık. Ancak bu yeni dönemde üyelerimizi KOSGEB ile işyerlerinde buluşturarak farkındalık yapabiliriz. AYSO Yönetimi olarak gerçekleştirdiğimiz üye ziyaretlerimizi KOSGEB Müdürümüzle beraber yaparak KOSGEB-AYSO-SANAYİCİ işbirliğini geliştireceğiz.” dedi.

Ziyarette aynı zamanda KOSGEB-AYSO arasında; Orta ve orta yüksek teknoloji alanlarında ilk defa faaliyet gösterecek ve ileri girişimcilik desteği kapsamında destek alacak girişimcilere yönelik işletmelere mentörlük hizmeti verilmesi, işletmelerin faaliyetlerinin, vizyonlarının gelişmesine yönelik tavsiye ve yönlendirmelerle tecrübe paylaşımı sağlamak amacıyla Aydın Sanayi Odası ve KOSGEB Aydın Müdürlüğü arasında ‘Mentörlük Projesi’ protokolü imzalandı.