img
Ayso Yönetiminden Aydın Enerya Enerji’ye Ziyaret

Türkiye'nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji’yi AYSO Yönetimi ziyaret etti. Ziyarete AYSO Meclis Başkanı Gökhan Maraş, AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, AYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Merve Alpargun Altıntaş ve Sinan Yılmaz, AYSO Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Dursun katıldı. Heyeti, Enerya Enerji Aydın Gaz İşletme Müdürü Osman Ersöz karşıladı.

AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, üyelerin talepleri doğrultusunda sanayiciye verilen doğalgazın m3/birim fiyatlarının diğer çevre illere göre neden yüksek olduğu konusunda bilgi istedi. Karşılıklı yapılan değerlendirmeler sonucunda Enerya Aydın Gaz İşletme Müdürü Osman Ersöz; ‘’Son olarak Aydın’ın İncirliova ve Çine hattı tamamlandı. Aydın’da Enerya olarak yapılan yatırımlar karşısında 150.000 noktaya gaz bağlantısı yapıldı. Ancak 68.000 aboneye ulaşılması sebebi ile konutta ve sanayide tarife aşağıya çekilemiyor. Aydın ilinde kampanya çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönem abone sayısının artışına göre tarifeler düşebilir’’ dedi.

AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ise; ‘’Doğalgazın yaygınlaşmasıyla kış aylarında Aydın’daki çevre kirliliği önemli ölçüde azaldı. Kullanıcı sayısının artmasının çevreye daha çok olumlu etkisi olacaktır. Doğalgazın yaygınlaştırılmasının modern bir şehir hayatı için önemli olduğunu düşünüyoruz’’ dedi.