img
TOBB BAŞKANI RIFAT HİSARCIKLIOĞLU ODAMIZI ZİYARET ETTİ

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aydın Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, AYSO yönetimi ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, ‘’Değerli Başkanım ve Değerli konuklarımız sizleri Odamız çatısı altında görmek bizleri son derece memnun etmiştir. Aydın Sanayi Odası olarak kuruluşumuzun 10.yılına girdik. Geçen 10 yıl içinde sanayici üyelerimizle ve Sayın Başkanım sizlerin önemli katkılarıyla büyüdük ve 1057 üyeye ulaştık. Sanayici üyelerimize en iyi şekilde hizmet vermeyi düstur edindik. Sonucunda da 10 yıl önce her şeye sıfır başlayan Aydın Sanayi Odası 10 yıl önce ki gelirlerini de 4,5 kat arttırmıştır. AYSO olarak üye hizmetlerimizi sunarken amaçlarımızı, 5 temel başlıkta özetleyebiliriz.

-Sanayicimizin, AR-GE destekli daha fazla üretim yapmasını,

-Sanayicimizin, yeni pazarlara açılım ve ihracat yapma kabiliyetini arttırarak daha fazla ihracat yapmasını,

-Yerli ve yabancı yatırımcıları Aydın’da yatırım yapmalarını sağlayacak imkanlar sunmayı,

-İstihdam artması ve işsizliğin azalmasını,

-Sanayicimizin talepleri doğrultusunda belirlenen iş kollarında çocuklarımızın ve gençlerimizin mesleki eğitime yönelmelerini sağlamaktır.

Bu önemli 5 konu 2018 yılındaki Hedef Projelerimizin de temelini oluşturmuştur. Bunlar;

  • AYDIN SANAYİ ODASI YENİ HİZMET BİNASI ÇALIŞMALARIMIZ
  • AYDIN SERBEST BÖLGESİ(AYSER) KURULUŞU
  • MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞMESİ
  • AYSO ANAOKULUNUN FAALİYETE GEÇMESİ’’ diyerek sözü TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na verdi.

AYDIN SO 5 YILDIZLI HİZMET VERİYOR

Rıfat Hisarcıklıoğlu ise odamızda yaptığı konuşmada, Aydın Sanayi Odası’nın 5 yıldızlı hizmet veren bir oda olduğunu belirterek, “bu uluslararası standartta hizmet veren oda ve borsalar hangi standarttaysa Aydın Sanayi Odamda aynı standartta hizmet veriyor. Bu hizmet anlayışından dolayı yönetim kurulu başkanımızı, yönetim kurulumuzu, meclis başkanımızı ve meclis üyelerimizi, genel sekreterimizi ve tüm çalışan kardeşlerimizi kutlarım. Aydın’a da bu yakışırdı zaten” dedi.

Aydın’da kendisini gururlandıran bir tablo olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “4 tane kadın meclis üyemiz var. Allah bütün oda ve borsalarımıza da bu şekilde nasip etsin. Meclis başkan yardımcımız bir kadın. Yönetim kurulu başkan yardımcımız bir kadın. Bunlar büyük bir avantaj. Bu anlayıştan dolayı bütün sanayi odası üyelerimizi kutluyorum. İnşallah darısı diğer oda ve borsalarımın başına” ifadelerini kullandı.

İyi hizmet için binanın önemli olduğunu belirten TOBB Başkanı, bu binanın Aydın Sanayi Odası’na yakışmadığını, yeni dönemde yeni bina için TOBB olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Aydın Sanayi Odası’nın MEYBEM’de çok başarılı olduğunu belirtti.

SÖKE’YE OKUL SÖZÜ

Söke Üniversitesi yerleşkesi için kendilerinden destek istendiğini belirten Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak 81 ile 81 okul hedefi koyduklarını ve bunu tamamladıktan sonra yeni dönemde görev alırlarsa Söke’ye bir okul yaptıracakları sözünü verdi.

Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin de Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydın Sanayi Odası’nın 10’uncu yılını doldurduğunu anımsatan Şahin, yaptıkları çalışmalar ve faaliyetler ile projeleri hakkında bilgiler verdi.