img
AYSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

AYSO 2013-2018 Dönemi 53 Sayılı Meclis Toplantısı Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Açılışı yapan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin; ''EXİMBANK irtibat bürosunun açılışını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçinin yapacağını söyledi. Nisan ayında yapılması planlanan oda seçimlerinin de OHAL'den kaynaklı bir yıl daha uzayabileceğini aktardı.

Şahin konuşmasına OHAL'den kaynaklı ertelenen oda seçimleri kararı ile devam ederek, "Oda seçimlerimiz hükumet kararı 365 oda ve borsanın seçimi 2018 Nisan ayına ertelendi. Aldığımız duyumlara göre seçimlerin bir seneye kadar uzayabileceği yönünde bir bilgi var. OHAL'den kaynaklı seçimlerin uzayabileceğini duyduk" dedi.

EXİMBANK irtabat bürosunun açılışına da değinen Şahin "Ticaret Borsası bünyesinde hazırladık. elemanlarını eğitime gönderdik ancak bir türlü açamadık. Sebebi de ; Ekonomi Bakanımız Nizhat Zeybekçi'nin açılışa katılmasındandır. Bunun için açılışı bir süre daha geciksin dedik" dedi.

Toplantıya konuk olarak gelen Aydın Adliyesi Arabulucuk Merkezi Merkez Görevlisi Ayşegül Dişçi, Arabulucular Av. Buket Saran, Av. Mustafa Nuri Yılmaz, Av. Cihan Şahin üyelere 7036 sayılı iş Mahkemeleri Kanunu ile yürürlüğe giren; "Dava Şartı Olarak Arabuluculuk" kurumu hakkında bilgiler verildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Çağıl da Mesleki ve Teknik Eğitim çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.