img
AYSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi.

AYSO 2013-2017 Dönemi 49 Sayılı Meclis Toplantısı Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantıya, ilahiyatçı akademisyen Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı konuşmacı olarak katıldı.

Açılışı yapan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin: ‘’ Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak gayesiyle bölücü terör örgütü mensuplarına karşı, kararlı ve etkin bir mücadele yürüten silahlı kuvvetlerimiz mensubu şehit olan askerlerimize ve Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde şehit düşen 13 şehidimiz Allah’tan rahmet diliyorum.

23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde TOBB Genel Kuruluna katıldık, Genel Kurul Delegeliğinde 10.yılını tamamlayan AYSO Meclis Başkanı Ercan Çerçioğlu adına plaketi ben aldım. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. 24 Mayıs 2017 tarihinde Aydın Serbest Bölge Fizibilite raporunu hazırlayan Kalkınma Bankası yetkilileri ile görüştük. 3213 sayılı Maden Kanununun 29. Maddesinde değişiklik yapılarak MADEN BÖLGESİ oluşturulması yasalaşmıştır’’ dedi.

Prof. Dr. Fığlalı, “Sanayici denildiği zaman ben heyecan duyarım. Çünkü bir medeniyeti inşa edecek olan kurum ve insanlar sanayicidir. İslam medeniyeti için de böyledir. Batı medeniyeti için de böyle olmuştur. Sanayi adamı dediğiniz zaman, asgari ölçüde kafası işleyen adam demektir. Din de aklı olan insana ait bir kurumdur. O zaman sanayici ile dini aynı terazinin karşılıklı kefelerinde değerlendirebiliriz” dedi.

Fığlalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Din, insanlığın var oluşundan bugüne kadar, bir türlü vazgeçilemeyen bir kurum olarak bizi takip ediyor. Din, kelime olarak bir borç, bir yol, bir alacak demektir. İnsanların sorunlarını çözmesi için kullandıkları yöntemleri, anlayışı ihtiva eden bir müessese olarak değerlendiriliyor. 610 yılında, Hira Dağı’nda gelen ilk ayette, “oku” diyor. Bir insana “oku” diyebilmeniz için elinde bir kitap olması gerekiyor. Ama yok. Okumak sadece kitap okumak demek değildir. Bir şeyi anlatmak, tebliğ etmek de okumaktır. “İkra” ile başlayan İslam dininin macerası günümüze kadar geliyor.”dedi.